top of page
243999136_0_358_1565_1238_1920x0_80_0_0_

МЕРТВІ ДУШІ

Микола Гоголь

Це видання призначене для справжніх цінителів мистецтва книги. Філігранний текст Гоголя тонко віддекоровано чудовими малюнками Олексія Лаптєва. Художник дбайливо і чуйно підійшов до твору: колоритні гоголівські персонажі оживають, кульмінаційні сцени перетворюються на театральну постановку, настільки вони виразні та експресивні.

Главная: Приветствие

ПРО КНИГУ

Від другого тому збереглися лише окремі розділи. Існує кілька версій про долю другого тому:

Літературна легенда: Гоголь рано зранку 12 лютого 1852 р свідомо спалив твір, яким був незадоволений.

Реконструкція: Гоголь, повернувшись зі всеношної в стані повного занепаду, помилково спалив чистовик замість призначених для спалення чернеток.

Гіпотетична версія: Гоголь до кінця 1851 році закінчив другий том «Мертвих душ», на думку автора і його слухачів, — шедевр. У лютому 1852 р., відчуваючи наближення своєї смерті, Гоголь спалив непотрібні чернетки і папери. Після його смерті рукопис другого тому «Мертвих душ» потрапив до графа А. Толстого і по цей день перебуває десь в цілості й схоронності.

Критики-сучасники Гоголя вважали рішення спалити другий том «втратою розуму» у письменника.

Третій том так ніколи й не був написаний і згадується лише як задум автора.

obshchaya-harakteristika-chinovnikov-v-p
Главная: Кто мы

ПРО АВТОРА

Російський письменник українського походження. Походить з відомого українського роду Гоголів-Яновських. Вважається класиком російської літератури, найвизначнішим з представників її «української школи». Окрім внеску у російську літературу, Гоголь також мав непрямий вплив і на українську літературу й українську культуру в цілому, а також був завзятим етнографом й збирачем українського фольклору.

Главная: Текст
Ілюстрації до поеми
Показать больше
Главная: Фото
Главная: Галерея
Главная: Video Player

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ПРИДБАННЯ

Главная: Текст
bottom of page